fbpx

RYŠIO DIRBTUVĖS: MAMA IR KŪDIKIS

RYŠIO DIRBTUVĖS – tai užsiėmimai mamoms su kūdikiais. Sujungsime tas teorines žinias ir jų interpretavimą pagal savo mažylio konkrečius poreikius ir savalaikę jo raidą. Jaukiose, nedidelėse grupėse susitiks mamos, auginančios panašaus amžiaus kūdikius: 0-6 mėn ir 6-12 mėn. Kiekvienoje grupėje bus tik iki 10 mamų su mažyliais.

Vieno ciklo metu vyks:

• du praktikiniai susitikimai, orientuoti į mamos ir kūdikio ryšį bei bendravimą;

• du susitikimai orientuoti į mamą ir jos savijautą.

Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį nuo spalio 4 d. Visuose susitikimuose mamų laukiame su mažyliais. Vieno gyvo užsiėmimo trukmė – 45 min.

 

Plačiau:

RYŠIO DIRBTUVĖS: MAMA IR KŪDIKIS

Apie tai, kaip gimdyti, kaip rūpintis, kaip auginti, kaip atliepti vaiko poreikius ir kitų „kaip“ prirašyta labai daug. Šiame išsilavinusiame mamystės pasaulyje mes žinome tiek daug, kad kartais atrodo pačios skęstame tame žinojime.

Kaskart tarsi nejučia, leidžiamės į taisyklių paieškas, pamiršdamos tiesiog būti, stebėti, pamatyti ir kurti ryšį su vaiku, kuris priešais mus, o ne aprašytas knygoje. Tarsi negalime pasitikėti tuo, ką pačios jaučiame savo viduje, o ieškome atsakymų teorijoje, numodamos ranka į tą jausmą.

Ryšio dirbtuvėse pakviesime trumpam sustoti. Sujungsime tas teorines žinias ir jų interpretavimą pagal savo mažylio konkrečius poreikius ir savalaikę jo raidą. Atsigręšime į tai, kokios mintys ir jausmai mums neleidžia girdėti savęs, išgyventi savo ir savo mažylio ryšio unikalumo. Išsigryninsime tai, kokie savi jausmai prašosi būti pamatyti ir kaip juos nukreipti meilės, o ne baimės kryptimi.

 

KĄ VEIKSIME?

I. Du praktikiniai susitikimai, orientuoti į mamos ir kūdikio ryšį bei bendravimą (su Dovile ir Migle):

Stebėsime ir pamatysime.

Aptarę, kokius emocinės ir fizinės raidos etapus išgyvena mano kūdikis, pastebėsime ir atkreipsime dėmesį į tai, kas jam įdomu būtent šiuo metu. Įsižiūrėsime, kas vyksta tada, kai „nieko nevyksta”. Toks žiniomis paremtas kūdikio stebėjimas padės parinkti tinkamiausias lavinimo veiklas ir dovanos žinojimą, kiek lavinimo yra pakankamai. O taip pat, laiku pasiūlyti kūdikiui tinkamas veiklas, kad nepraleistume jo susidomėjimo lango bei jautriojo raidos periodo.

Kursime emocinį ryšį

Pirmieji gyvenimo metai – tarsi pagrindas viso gyvenimo emociniam balansui. Visgi, neretai iš aplinkos išgirsime: „Mažas, dar nieko nesupranta”. Taip, nesupranta suaugusių gyvenimo, tačiau pasąmonės žinutės įsirašo ilgam. Pradėsime nuo žinių, kas vyksta mano kūdikio pasaulyje ir keliausime į tai, kiek kūdikio poreikių galime atliepti, kaip pasirenkame reaguoti į jo emocijas, norus. Kokiu būdu paprasčiausi rūpinimosi kūdikiu veiksmai gali tapti jautriais ryšio kūrimo momentais.

 

II.  Du susitikimai orientuoti į mamą ir jos savijautą (su Egle):

Nukreipsime dėmesį į save

Pirmiausia, sukursime saugumo erdvę sau ir kitoms dalyvaujančioms moterims. Stabtelsime ir pamatysime save: stebėsime emocijas, mokysimės jas įvardinti, leisti joms atlikti tą darbą, dėl kurių jos ir egzistuoja. Mokysimės, ką su emocijomis daryti SOS situacijų atveju. Kartu mokysimės plėsti jausminę erdvę, talpinti (ne sugrūsti ar paslėpti!) savo jausmus tam, kad galėtume padaryti vietos savo vaiko priėmimui.

Kursime ryšį su kūnu ir praktikuosime savipagalbos metodus

Žmogus – labai kūniška būtybė ir būtent kūnas yra tai, per ką patiriame pasaulį. Kūnas mums pasako viską, į ką turime reaguoti, ką atliepti, ką išbūti. Kūno temą iškelsime į paviršių – bus erdvės patirčių dalyboms, pojūčių tyrinėjimui, o taip pat bus daug praktikos – mokysimės kaip sau padėti, kai jaučiame skausmą, įtampą, stresą. Šioje dalyje praktikuosime ir išbandysime mechanizmus, kurie veiktų kaip savipagalbos priemonės.

Jaukiose, nedidelėse grupėse susitiks mamos, auginančios panašaus amžiaus kūdikius: 0-6 mėn ir 6-12 mėn. Kiekvienoje grupėje bus tik iki 10 mamų su mažyliais.

 

DALYKINĖ INFORMACIJA:

Susitikimai vyks kiekvieną antradienį nuo spalio 4 d. Visuose susitikimuose mamų laukiame su mažyliais.

PIRMASIS SUSITIKIMAS: spalio 4 d.

PIRMOJO CIKLO DATOS (kiekvieną antradienį): spalio 4 d., spalio 11 d., spalio 18 d., spalio 25 d.

LAIKAS: 10:00 (0-6 mėn.) ir 11:00 (6-12 mėn).

TRUKMĖ: 45 min.

KAINA: 185 eur. (4 įvadiniai susitikimai + 4 video seminarai + asmeninė konsultacija)

 

PROGRAMĄ VEDA:

DOVILĖ ŠAFRANAUSKĖ – sertifikuota miego konsultantė, Pagarbios tėvystės koučerė, Hand in Hand profesionalė, dvynukių Sofijos ir Tėjos mama.

MIGLĖ RIMEIKĖ – sertifikuota Montessori (0-3 m.) metodininkė, Pagarbios tėvystės praktikė, tinklaraščio „Mažas Didelis Gyvenimas” autorė, Emos mama.

EGLĖ AUKŠKALNIENĖ – psichologė, masažo terapeutė ir trenerė, tėvystės projektų iniciatorė ir autorė, studijos „Vilkės namai” įkūrėja ir savininkė, Vincento mama.

 

KAS DAR ĮEINA Į KURSĄ:

Prisijungiant prie Ryšio dirbtuvių, suteiksime galimybę peržiūrėti 4 video įrašus:

>Pagarbios tėvystės pagrindai – Miglė Rimeikė

>Emocijos ir ryšio kūrimas – Dovilė Šafranauskė

>Normalu-nenormalu? – Eglė Aukškalnienė

>Mamos emocijos: kur jas padėti? – Eglė Aukškalnienė

 

Kiekviena kurso dalyvė gaus vieną nemokamą sesiją su psichologe Egle Aukškalniene (online arba gyvai laiką suderinus kurso vyksmo metu)

 

TĘSIANT PROGRAMĄ TOLIAU PO ĮVADINIO KURSO:

4 tęstiniai susitikimai – 160 eur

8 tęstiniai susitikimai – 290 eur

 

Vieta: studija “Vilkės namai”, Verkių 31C, Vilnius

(Outlet park, Laisvalaikio terasa II aukštas, Studijos numeris 7)

REGISTRACIJA: registracija@vilkesnamai.lt
Daugiau informacijos: +370 668 21126.

Vieta rezervuojama atlikus pavedimą. Vietų skaičius ribotas. Atlikus apmokėjimą, atlikite registraciją renginių tvarkaraštyje https://vilkesnamai.lt/registracija/

Pinigai už renginį gali būti grąžinti tik tuo atveju, jei renginys atšaukiamas ar nukeliamas dėl organizatoriaus kaltės.