Nerimstantys vaikai: jų poreikiai ir žaismingi sprendimo metodai

Vaiko poreikiai: kodėl jie vis nerimsta? Pono Beano, Nindzės, Superherojaus ir kiti žaismingi situacijų sprendimo metodai

Mažieji yra lyg vijurkai – sukasi, spurda, nerimsta, vis kažko ieško, blaškosi… Tikriausiai jau bandėte sudominti pačiais įvairiausiais būdais: nauju žaislu, pramoga, skanėstu, tačiau vis nesėkmingai arba ramybė truko labai trumpai? Ko jiems reikia, kai atrodo, jog ir taip viską turi? Kas mūsų mažuosius labiausiai domina ir motyvuoja? Kaip juos suprasti, kaip padėti ir šeimoje gyventi kur kas ramiau nei iki šiol?

Į visus šiuos klausimus atsakysime kartu su edukologe, knygos “Vienas vaikas – 7 intelektai” autore Renata Lazdin.

Pirmoje seminaro dalyje kartu išstudijuosime vaiko poreikių modelį – nuo meilės (kaip greičiausiai pripildyti vaiko meilės ąsotėlį) iki filosofijos (kokie vidiniai varikliukai skatina vaiką veikti). Šis Renatos sukurtas modelis ne tik padės suprasti, bet ir labai paprastai taikyti namuose nustatant, ko vaikui reikia konkrečiu momentu, arba ką veikti prevenciškai, kad gyventume ramiau.

Antroje seminaro dalyje aptarsime žaismingus situacijų sureguliavimo būdus. Kalbėsime apie tai:
– Kokios žaismingos priemonės gali padėti susitarti su vaiku, kol jis dar nenori tartis?
– Kalbėsime apie Nindzės, Pono Beano, Švediško stalo ir Dienos pietų, superherojaus ir kitus žaismingus įrankius-metodus, kurių pavadinimai tikrai padės juos prisiminti. Metodai sukurti pagal lektorės vaiko filosofinių poreikių modelį.
– Vaikas iš prigimties yra DABARties žmogus. Jis sunkiai girdi teiginius: “Kai…., tai…”, “Jei…, tai…” Ir daro tai tikrai ne tam, kad mus paerzintų (nors taip išties neretai atrodo).
– Vaiko smegenys dar vystosi ir primena tankias džiungles, kuriuose teisingi signalai klaidžioja be atsako.
– Kodėl vis tik kartais galime ir privalome panaudoti seną gerą, mūsų tėvų ypač mėgtą “Nes aš taip pasakiau”? Tik dabarties „Nes aš taip pasakiau“ gerokai skiriasi nuo praeities autoritarinio.
– Kodėl vaikai kartais vis tik puola ant žemės?

Susitikimo metu Renata taip pat padės išmokti eilėraštuką, vaiko pasitikėjimo savimi skatinimui. Juk savimi pasitikintis vaikas – laimingesnis, protingesnis ir ramesnis.

Dalis susitikimo bus skirta KLAUSIMŲ-ATSAKYMŲ sesijai, tad pasiruoškite netikėčiausius pasiteiravimus.

REGISTRACIJA: per mūsų apmokėjimo sistemą arba registracija@vilkesnamai.lt
LAIKAS: Kovo 19 d., 18:30 val.
INVESTICIJA: 20 eur/asm; 32 eur/šeimai (2asm.)
VIETA: Laisvalaikio terasa (Outlet Park 2 a.), Ogmios miestas, Lakūnų g. 24, Vilnius

Daugiau informacijos: 861576707, 867082111

Dalyvavimui rezervuojama vieta atlikus pavedimą. Vietų skaičius ribotas. Gavus apmokėjimą, Jūsų registracija yra automatiškai patvirtinta. Pinigai už renginį gali būti grąžinti tik tuo atveju, jei renginys atšaukiamas ar nukeliamas dėl organizatoriaus kaltės.