BODYMIND užsiėmimai besilaukiančioms

Terminas „Bodymind“ reiškia kūno ir proto sąveiką, jis naudojamas vakarietiškoje kūno psichoterapijos, holistinio gydymo, meditacijos tradicijoje.

Kai pradedame lauktis, apie gimdymą norisi kuo daugiau sužinoti. Intelektualinės žinios dažnai atneša ne tik ramybę, bet ir pasėja nerimą. Todėl svarbu atsigręžti į kūno išmintį, ugdyti savistabą ir gebėjimą atsipalaiduoti, kad į gimdymą leistumėmės pasitikėdamos savo kūnu. Kita vertus, nesuvokus savo giluminių baimių, nuostatų, lemiamą akimirką jos gali smarkiai paveikti mūsų elgesį, o taip pat ir gimdymą.

Šių užsiėmimų tikslas – susitikti su savimi tokia, kokia esu. Viena vertus, geriau pažinti ir priimti savo kūną, antra vertus, labiau suvokti savo santykį su nėštumu, gimdymu, motinyste.

Per kiekvieną užsiėmimą skirsime laiko:

– judesiui,

– meditacijai,

– tam tikrai temai.

JUDESYS. Rami, subtili, gili mankšta nėštumo metu reikalinga ir mamai, ir vaikeliui. Mama įsiklausys į savo kūną, atpalaiduos įtampas, sustiprins raumenis, palaikančius dėl pilvelio besikeičiančią laikyseną, bei pramoks dubenį atveriančių pratimų, kurie pravers gimdyme. Vaikelis, savo ruožtu, perims mamos atsipalaidavimą, ramybę ir pasitikėjimą.

MEDITACIJA. Meditacijomis ir vaizdiniais prisiliesime prie savo pasąmonės klodų, svajosime apie gimdymą, kokio norėtume. Juk svajodamos kuriame realybę!

TEMA. Mėginsime tam tikrą temą išgyventi. Taip, išgyventi, o ne tik pasikalbėti apie ją (pavyzdžiui, nėštumas ir gimdymas iš vaikelio pozicijos (Kaip aš gyvenu įsčiose? Ką jaučiu? Esu bejėgis ar stiprus? Ko noriu iš mamos?) ir kt.).

Užsiėmimų metu naudosime Body Mind Centering®, autentiško judėjimo, integruotos kūno ir judesio terapijos, jogos technikas, autorines meditacijas.

Užsiėmimai tinka nuo pat nėštumo pradžios iki gimdymo.

Užsiėmimai yra mažo fizinio intensyvumo.

Užsiėmimų trukmė 1,5 val.

Treneris

Vilma Kraelskaitė
Vilma Kraelskaitė yra kūno ir judesio terapijos praktikė. Šiuo metu tęsia integruotos kūno ir judesio terapijos studijas Jungtinės Karalystės instituto Vilniaus programoje. Nuo 2011 m. veda užsiėmimus moterims, kurių pagrindinis tikslas - atkurti ryšį su savo kūnu, išmokti juo pasitikėti. Šeimoje augina 3 sūnus. Vilma prisipažįsta: „Esu dėkinga savo vaikams už tai, kad nepailsdama turiu mokytis motinystės meno - kantrybės, įkvėpimo, atsidavimo, susitaikymo, ribų. Būtent ši patirtis išaugino mane darbui su besilaukiančiomis moterimis.“ Vilma taip pat yra gimdymo dula. Iš savo dulos darbo patirties ji pastebi, kad gyvybingas kūnas ir gebėjimas atsiduoti kūno pojūčiams yra itin svarbūs gimdyme. Tuo pačiu tikisi, kad besilaukiančios moterys po Bodymind užsiėmimų jausis labiau pasiruošę gimdymui ir motinystei kūnu, širdimi ir protu. „Gyvybės augimo ir gimdymo slėpinys man yra vienas gražiausių. Labai branginu nėštumo laiką, per kurį moteris yra tokia pagauli – grožiui, įkvėpimui, o kartu patiems įvairiausiems jausmams. Tai unikali galimybė pasiruošti brandžiam perėjimui į naują – motinystės etapą.“