Vaikystė prabėgo iš arti stebint dvi profesijas – mediko (močiutė felčerė dažnai vesdavosi kartu į darbą) ir mokytojo (vasarą dažnai su pusbroliais ir pusseserėm leisdavome pas tetą kaime, kuri buvo pradinių klasių mokytoja, o gyveno tiesiog antrame mokyklos pastato aukšte!). Kai pradėjau rimtai galvoti, kuo noriu būti užaugusi, apsispręsti buvo labai sunku. Norėjau būti arba mokytoja, arba gydytoja akušere–ginekologe. Baigusi mokyklą vis dėlto pasirinkau biologijos studijas tuometiniame Vilniaus pedagoginiame universitete ir šventai tikėjau, kad būsiu mokytoja.

Studijų metu nauja tiek informacinė, tiek socialinė patirtis pakeitė nuomonę ir supratau, kad labiausiai man rūpi pati žmogaus gyvenimo pradžia. Išsikėliau tikslą – siekti, kad kuo daugiau vaikų gyvenimą pradėtų saugiai, jautriai ir sveikai. Mano nuomone, tai yra pagrindas visam tolimesniam žmogaus gyvenimui.

Taigi, baigusi biologijos studijas, vėl pradėjau mokytis. Akušerijos. Studijos buvo labai įdomios, nes visada galvojau, kaip žinias pritaikysiu realiai, kai bendrausiu ne tik su kūdikio besilaukiančia, gimdančia moterimi, bet ir su bręstančia mergaite, šeimos nariais. Kilo daug minčių, kaip aš – edukologė ir medikė – galėčiau gerinti žmonių ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą. Gimus dukrai, gimė ir „Akušerės A. Škudienės mokykla“.

Šiuo metu labiausiai dominančios sritys – natūralus gimdymas, gimdymas namuose, motinai ir naujagimiui palankios gimdymo iniciatyvos, pogimdyminė pagalba moteriai.

Turiu du vaikus, jie abu gimė namuose.

– Individuali ar grupinė konsultacija”, gyvai ar online”
individualios konsultacijos studijoje, Jūsų namuose ir nuotoliu.

Paskaitos, seminarai, mokymai, praktinė pagalba.

– Kreipkitės, jei susiduriate su šiais sunkumais:
aptariame konkrečiai Jums rūpimus klausimus įvairiomis temomis, susijusiomis su moters vaisingumu:
nėštumo planavimas
sėkmingas pastojimas
klausimai apie nėštumą ir gimdymą
naujagimio priežiūra
žindymas
pogimdyminis laikotarpis
kt.

– Moto/geras žodis
Nėštumas, gimdymas, žindymas yra natūralūs procesai, bet tai nereiškia, kad viskas vyksta sklandžiai savaime. Tam mums reikia žinių, patirties ir palaikymo. Jei jaučiate, kad galiu padėti – man būtų dovana bent iš dalies prisidėti prie Jūsų virsmo.