Gretos specializacija kūdikių ir vaikų motorinė raida. Jau daugiau nei 5 metus kaupia patirtį kineziterapijos srityje, tobulinasi įvairiuose mokymuose, seminaruose. Mažųjų mankštos ir konsultacijos – didžioji Gretos darbo dalis.

Kodėl būtent kūdikių ir vaikų kineziterapija?

Atsakymas, anot Gretos, labai paprastas: „Mane žavi mažųjų tikrumas, tyrumas bei meilė ir empatija jiems. Mano motyvacija – kas kartą vis stipresni, savarankiškesni mažyliai bei ramūs ir laimingi tėvai.“

Konsultacijos vyksta individualiai “gyvai arba online”. Įvertinus mažylio motorinius gebėjimus ir raidą, atsakau į tėveliams rūpimus klausimus, apmokau tikslingų pratimų, kurie padės mažyliui mokytis taisyklingai judėti ir stiprėti, paskiriu namų darbų.

Gairės, kada reikėtų kreiptis į specialistą:

4 mėn. Nėra pastovios galvos kontrolės
9 mėn. Negebėjimas sėdėti
18 mėn. Negebėjimas savarankiškai vaikščioti.
Kūdikio raumenys pernelyg atsipalaidavę – “suglebę”. Hipotonusas.
Kūdikis pernelyg ramybės būsenoje įsitempęs, dirglus. Hipertonusas.
Asimetrinė laikysena.
Profilaktiškai.

Kodėl svarbi kineziterapeuto pagalba kūdikiui?

Teisingas judėjimas, individualiai pritaikyti pratimai kūdikiui gali būti be galo naudingi tolimesniems raidos etapams. Kūdikio savarankiškumas, pasitikėjimas savo jėgomis skatins toliau lavėti, tobulėti. Tai ir prevencija sutrikimams vaikui paaugus, subrendus. Dažnai dėl netinkamo judesių modelio atlikimo, tik vienos kūno pusės ar kūno dalies aktyvinimo, kūne sukuriamas raumenų disbalansas, kuris ateityje gali lemti skeleto – raumenų sistemos sutrikimus.